מעצבים את עתידם של ילדים ונוער מתמודדי נפש בישראל: הכירו את עמותת לב ונפש

עיצוב העתיד של אזרחי המדינה מתחיל כבר בגיל צעיר – בילדות ובתקופת הנעורים. כאשר אנו מדברים על ילדים ונוער מתמודדי נפש, הסובלים ממצוקות נפשיות ורגשיות, עיצוב העתיד שלהם עשוי להיות מורכב יותר וצריך להתבצע ברגישות ותמיכה. עמותת לב ונפש פעולת למתן תמיכה ולעיצוב העתיד של ילדים ונוער מתמודדי נפש בישראל בצורה טובה יותר.

התמודדויות נפשיות אצל ילדים ונוער בישראל

ילדים ונוער בישראל מתמודדים גם הם עם מצוקות נפשיות ורגשיות. הדבר לא ייחודי רק לאוכלוסייה בוגרת. מצוקות רגשיות ונפשיות מתחילות עוד מגילאי הילדות והנוער. למעשה, ההתמודדויות הללו עשויות להיות אף רגישות יותר בגילאים הקטנים. להתמודדויות עם מצוקות רגשיות ונפשיות יש יותר משקל בגילאים הצעירים, שכן אלו שלא זוכים לטיפול ולתמיכה בבעיות הרגשיות והנפשיות שלהם בגיל צעיר, עשויים לסבול מכך יותר בעתיד הרחוק.

תקופה רגישה יותר

ללא ספק, תקופת הילדות והנעורים היא תקופה הרבה יותר רגישה. עד גיל מסוים ההתפתחות שלנו מתבצעת בקצב מסוים. בתקופת הילדות והנעורים, אנחנו מתפתחים הרבה יותר מהר ובצורה יותר משמעותית. לא מדובר רק על התפתחות מבחינה גופנית, אלא על התפתחות רגשית, מנטאלית, מחשבתית ותודעתית. התפתחות כזו תחת מצוקות נפשיות ורגישות אינה פשוטה כלל. מכיוון שמדובר בתקופה רגישה יותר, המצוקות הנפשיות והרגשיות מהן סובלים ילדים ובני נוער, באות לידי ביטוי בצורה הרבה יותר מוחשית, שמפריעה להם בחיים היומיומיים שלהם.

 

 

החשיבות בתמיכה וסיוע בגילאים צעירים

ככל שתמיכה וסיוע, במקביל לטיפול פסיכולוגי, ניתנים לילדים ולבני נוער שמתמודדים עם מצוקות נפשיות ורגשיות בשלב מוקדם יותר, כך הסיכוי להצליח לאפשר להם להתנהל עם המצוקות שלהם בצורה יעילה וטובה יותר עולה. מצוקות רבות כאלו אינן עוזבות את הנפש, אך קבלת התמיכה והסיוע המתאימים בשלב המוקדם יאפשרו לילדים ולנוער להשתלב בצורה טובה יותר במקומות ובמסגרות שונות בעתיד.

עיצוב עתידם של ילדים ובני נוער מתמודדי נפש

התמיכה והסיוע שיקבלו אותם ילדים ובני נוער שמתמודדים עם מצוקות נפשיות ורגשיות הם אלו שיעצבו את העתיד שלהם. גם לילדים ולבני נוער שמתמודדים עם מצוקות כאלו יש הזדמנות להשפיע לטובה ובצורה חיובית על העתיד שלהם. תמיכה וסיוע נכונים מגיל צעיר יאפשרו לאותם צעירים להנות מאיכות חיים נפשית טובה יותר.

ארגונים חברתיים שונים

מי שנותנים בחלק גדול מהמקרים את התמיכה והסיוע הדרושים, גם לילדים ובני נוער עם מצוקות נפשיות ורגשיות אך גם למשפחות שלהם, אלו ארגונים חברתיים שונים בדמות עמותות מיוחדות. עמותת לב ונפש מציעה סיוע ותמיכה במישורים שונים.

תמיכה אישית במישורים שונים

כל ילד או נער שמתמודדים עם בעיה נפשית כלשהי או מצוקה נפשית מסוימת, זקוקים לתמיכה אישית. התמיכה האישית יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון צורות: החל מימי כיף ופעילויות מגוונות שמארגנת עמותת לב ונפש, ועד לסיוע בטיפולי רפואה משלימה.

ייעוץ להורים

בשלב ההתפתחות של הילד או של הנער, הוא לא צריך להתמודד לב עם המצוקה הנפשית או הרגשית ממנה הוא סובל. בשלב זה, הוא זקוק לקבלת תמיכה נכונה מההורים שלו. עבור הורים רבים שלא יודעים בהכרח כיצד לתמוך ולעזור לילד שלהם, העמותה מפעילה קווי ייעוץ טלפוניים.

לסיכום

מתמודדי נפש הם אנשים אמיצים, שמנסים להשתלב בחברה ובמסגרות שונות בהתאם לרצונות וליכולות שלהם, במקביל להתמודדות עם מצוקות שלא נראות לעין. סיוע למתמודדים כאלו בגילאים צעירים ניתן על ידי עמותת לב ונפש, ששמה את נושא התמודדויות הנפש, גם אצל ילדים ובני נוער, במרכז פעילותה.

נגישות