עמותת משאלות: הארגון שמגשים חלומות לילדים חולים

עמותת משאלות היא עמותה שעושה מצווה בכל יום, שעה שעה! והמצווה הכל-כך חשובה הזו מתבטאת בהגשמת משאלות לילדים חולים. העמותה מלווה ילדים החולים במחלות קשות ואת משפחותיהם, ומשמחת את הילדים החולים בהגשמת החלומות והמשאלות שלהם. משאלות אלו יכולות להתבסס על פגישת אדם מפורסם שהם מעריצים, הגשמת חלום מקצועי כמו הפיכה לכאבי או רופא למשל ועוד. אז מה כדאי לדעת על עמותת 'משאלות', וכיצד חוץ ממשאלות היא מסייעת לילדים? הפרטים במאמר הבא.

למה חשוב להגשים משאלות לילדים חולים?

מתנדבי עמותת משאלות נמצאים בחיפוש מתמיד של המשאלות שהם יכולים להגשים לילדים חולים. תתפלאו, אך הגשמת משאלות הן חלק חיוני במסע הטיפולי של הילד – אגב, לא רק הגשמת משאלות, כל דבר שיגרום לילד להיות אופטימי ומאושר, יהפוך את הטיפול שלו להרבה יותר אפקטיבי ועם סיכוי הצלחה גדולים יותר. משאלות מספקות לילדים תקווה כשהם הכי זקוקים לה, ומחקרים מראים שלהגשת משאלות יש השפעה ישירה על הרווחה הכללית של הילדים ועל התוצאות הבריאותיות.

למעשה, להגשמת משאלות יש יתרונות פיזיים ורגשיים מוכחים שיכולים להעניק לילדים עם מחלות קשות סיכוי גבוה יותר לשרוד. כאשר משאלה מוגשמת ומשמחת מאוד את הילד, תחושת הפחד שלו מתחלפת לביטחון, תחושת עצב מתחלפת לשמחה וחרדה בתקווה.

 

 

משאלות שעמותת 'משאלות' הספיקה להגשים:

מדי יום ביומו עמותת משאלות מסייעת לילדים חולים להגשים את חלומותיהם. לפניכם משאלות מתוקות במיוחד שהעמותה הצליחה להגשים.

נועה המחלימה מלוקמיה קיבלה את מצלמת חלומותיה מעמותת משאלות

נועה היא אישה צעירה, בת 21 בלבד החולה במחלה הארורה לוקמיה. החלום של נועה הוא לעשות טיול מסביב לעולם ולצלם את כל הנופים המדהימים בהם היא תבקר. לאחר החלמתה מהשתלת מח עצם נועה אולי תוכל להגשים את חלום הטיול הגדול. בינתיים, עמותת 'משאלות' יחד עם 'אנשים ומעשים טובים' רכשו עבורה מצלמה מקצועית ומשוכללת במיוחד, כך היא תוכל להתחיל ולהתנסות בצילום גם כשהיא מחלימה בבית. ולאחר ההחלמה שלה היא תהיה כבר מיומנת בצילום ותגיע לטיול מוכנה לתפוס את כל הנופים המרהיבים. עמותת 'משאלות' ממשיכה ללוות את נועה ולסייע לה בכל מה שהיא זקוקה לו כדי להחלים בצורה הטובה ביותר.

עמותת משאלות מגשימה חלום לעידו

עידו הוא ילד משדרות, אשר מתמודד עם קשיים לא פשוטים, בעקבות מחלת ה-VCF שהוא חולה בה, וזאת לצד פוסט טראומה אותה הוא סוחב עמו ממבצע צוק איתן. בנוסף, עידו עבר ניתוח להסרת גידול סרטני בחיך, והוא ממש מוגדר כנס רפואי לכל דבר. עמותת 'משאלות' מאוד רצתה לשמח את עידו, אז היא רכשה עבורו פלייסטיישן חדש שהוא תמיד חלם עליו – המשחקים יסיחו את תשומת ליבו של עידו מהתמודדות הקשה בתוך המחלה והפוסט טראומה.

נעם הפך כאבי ליום אחד בזכות עמותת משאלות

נעם הוא ילד מתוק על הרצף האוטיסטי, אשר משאלת לבו הגדולה ביותר היא להיות כבאי, ליום אחד לפחות. נעם הצליח להגשים את החלום, בזכות עמותת 'משאלות' ובזכות הכבאים של תחנת צפון תל אביב. החוויה שעידו חווה ככבאי הייתה מדהימה ואנחנו סומכים ובטוחים שהוא לא ישכח אותה לעולם.

גלעד נפגש עם עמרי כספי בזכות עמותת משאלות

גלעד המקסים נמצא בהחלמה לא פשוטה ממחלת הסרטן. לגלעד תמיד היה חלום לפגוש את כדורסל העל עמרי כספי! הוא צפה באימון של מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב, ולאחר מכן נפגש עם כל כוכבי הקבוצה וגם עם עומרי כספי אשר תמיד חלם לפגוש. בנוסף, ביום הבדיקה גלעד קיבל תוצאות משמחות של בדיקות. שמחה כפולה!

עמותת משאלות במשפט

עמותת 'משאלות' גורמת לאותם ילדים חולים לשמוח ולהשיב להם את הבטחון שאולי קצת עם אבד עם התפשטות המחלה.

נגישות