שליחות משפטית: באילו מצבים תזדקקו לה?

חבילות פשוטות מצריכות משלוחים פשוטים, כאלו שהזמן בהם הוא לא פקטור רציני וגם אם משהו קרה חלילה והחבילה לא הגיעה הזמן, זה לא כל כך נורא. אבל מה קורה כשמדובר בדברים מורכבים וחשובים? מה קורה למשל כשהחבילה שצריך להעביר היא מסמך משפטי חשוב שמסירה שלו בזמן אי קריטית ביותר ומסירה בצורה לא נכונה ובאיחור תגרור אחריה לא מעט השלכות שליליות? במקרים כאלו יש צורך בשירות משלוחים ייחודי שנקרא שליחות משפטית. בואו ננסה להבין בדיוק במה מדובר ובאיזה מקרים יהיה לנו צורך בשירות הזה.

מהי שליחות משפטית?

ישנם מסמכים שניתן להעביר באופן דיגיטלי, נגיד בווטסאפ או במייל, אך בעולם המשפטי והמנהלי עולה הרבה פעמים הצורך להעביר מסמכים מקוריים, מה שאומר שהדרך היחידה לעשות את זה היא העברה פיזית שלהם. אלו מסמכים שצריכים לעבור בשלמותם, להיות מוגשים בצורה מאד מסוימת ובדרך כלל להגיע לנמען ספציפי בתוך זמן קצר. השירות הזה נקרא שליחות משפטית והוא מחייב ניסיון ומקצועיות בתחום השליחות כמו גם היכרות מעמיקה למדי עם עולם המשפטים ועריכת הדין. חברת שליחות משפטית מנוסה עובדת לרוב עם גורמים רבים בעולם המשפטים והעסקים וכדי להבין יותר לעומק במה מדובר, בואו נגע בכמה מקרים בהם יש צורך בשירות הייחודי הזה.

 

 

מתי צריך שירותי שליחות משפטית?

הנה כמה דוגמאות למקרים בהם שליחות משפטית נדרשת:

  • משרדי עורכי דין צריכים להעביר מסמכים על בסיס קבוע למוסדות המדינה – הנפקת אישורים, הגשת דוחות, קבלה של אסמכתאות ומסמכים שונים וכן הלאה.
  • חברות עסקיות, עורכי דין פרטיים ולפעמים גם אנשים פרטיים שלא במסגרת העבודה הנדרשים לחתום על חוזים מהיום להיום.
  • כל חברה שהיא העובדת בשיתוף פעולה עם משרדים ממשלתיים נדרשת בשירות שליחות משפטית מפעם לפעם.

חשוב להבין כי כל אחד מהשירותים הללו דורש טיפול מיוחד. לעיתים יש צורך בסודיות ודיסקרטיות. לפעמים חשוב לבצע את השליחות באופן מידי, בחלק מן המקרים צריך לקבל אישור מסירה מיוחד והרבה מאד פעמים יש צורך בכל הדברים הללו גם יחד. על כן חשוב לבחור בחברה מקצועית ורצינית והנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

פרמטרים לבחירת חברה לשליחות משפטית:

  • מחיר: אם מדובר בשירות חד פעמי אז המחיר עשוי להיות גבוה וצריך להכיר בזה. לעומת זאת אם אתם מבצעים הרבה משלוחים מדי יום אז חשוב בהחלט להגיע להסדר עם חברת המשלוחים וחברות מנוסות ומקצועיות יודעות להציע מחירים טובים.
  • אמינות: אולי הדבר החשוב ביותר לבדוק כשמחפשים חברת שליחות משפטית. נסו לברר מה הוותק והניסיון של העובדים ובעיקר נסו לקבל המלצות על השירות שניתן. זכרו שזה קריטי ביותר כשמדובר בשירות חשוב כמו שליחות משפטית.
  • אחריות: חשוב מאד לבחור בחברה מקצועית שמבינה את כובד האחריות של השילוח. זו צריכה להיות חברה שיודעת לעמוד בזמנים שהיא מתחייבת אליהם ודואגת לשליחות מקצועית ברמה הגבוהה ביותר עד לרגע המסירה.
  • זמינות: יש לא מעט מקרים בהם יש צורך מידי בשליחות משפטית. ודאו שאתם מתקשרים עם חברה שתאפשר לקבל שירות באופן במקרי הצורך.

לסיכום, על שירותי שליחות משפטית לא מתפשרים

זכרו – כשמדובר בשליחות משפטית המוניטין שלכם נמצא על הכף. כשהמשלוח יוצא מנקודת המוצא הוא כבר לא בידיים שלכם ולכן חשוב מאד לבחור בעסק שיתייחס למשימה ממש כמו שאתם הייתם מתייחסים אליה – ביראת קודש. קחו את הזמן ובחרו אך ורק בחברה מקצועית ומנוסה, כן, גם אם זה אומר לשלם עוד כמה שקלים מעבר.

נגישות