איך משלבים לימודים ועבודה – ושורדים כדי לספר על זה?

קצב החיים המודרני מוביל לא פעם לתחושה של פספוס ואפילו עייפות רבה, וזאת בשל חוסר היכולת לשלב בין לימודים לבין עבודה. למעשה, אם בעבר הייתה הפרדה כמעט מלאה בין זמן הלימודים לבין זמן עבודה, כיום התמונה שונה לחלוטין ועדות לכך ניתן למצוא במספר הגבוה של סטודנטים אשר גם לומדים במשרה מלאה אבל במקביל גם  מנהלים קריירה. אם גם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים לשלב בין עבודה ללימודים, הגעתם בדיוק למקום הנכון.

תכנון נכון של הזמן

ניהול זמן היא מיומנות לכל דבר ועניין שנועדה לאפשר לכם לנהל את הזמן שלכם בצורה מאוזנת, ובהתאם לכך גם לקבוע את סדרי העדיפות. תכנון נכון של הזמן חייב להתבצע עוד בתחילת השבוע, עם קביעת הלו"ז הכולל את השיעורים במסגרת הלימודים, משמרות בעבודה וכן עוגנים לעצמכם – החל מדייט עם בן או בת הזוג או תכנון של ערב גיבוש עם החברים. עבודה עם יומן היא הכרחית לטובת תכנון הזמן שלכם ובהתאם לכך גם יצירה של לו"ז שמגלם את סדרי העדיפויות ואת היכולת לנצל את השבוע במלואו.

השלמת פערים

בשביל לשלב את הלימודים ביחד עם העבודה אפשר ואף רצוי להשלים פערים באופן יצירתי, וזאת על ידי ניצול של שעות ללא תעסוקה. כך לדוגמה, אם אתם נוסעים ברכבת למקום העבודה, אפשר להשלים בזמן הזה את העבודות שלא הספקתם או ליצור קשר עם חברים לכיתה בשביל לקבל את סיכום השיעורים האחרון. השלמת פערים תאפשר לכם להימנע ממצב שבו אתם חשים כי הזמן נוזל לכם מבין האצבעות, ושאתם לא מספיקים לבצע את המשימות גם במסגרת הלימודים ובוודאי במסגרת העבודה.

איך משלבים לימודים ועבודה - ושורדים כדי לספר על זה?

הקפדה על פעילות גופנית

העומס הרב שמופעל עליכם בעקבות סדר היום העמוס גובה מחיר גם מבחינה גופנית. בשביל ליצור איזון צריך קודם כל לשמור על עצמכם ועל כן הקפידו להכניס לעצמכם ללו"ז ובייחוד לראש סדר העדיפויות פעילות ספורטיבית מכל סוג שהוא – החל מיוגה ועד ריצה. בשביל להגביר את המוטיבציה צרפו אליכם גם חבר מהלימודים או מהעבודה.

קביעת סדרי עדיפות

אי אפשר להתמקד גם בלימודים וגם בעבודה באופן שווה. החליטו עם עצמכם במה שווה לכם להשקיע יותר – בקריירה המתפתחת או בלימודים. אם בחרתם למשל להתמקד בפן של הלימודים, הורידו את מספר המשמרות בעבודה ואל תחששו לבקש תמיכה מעמיתים, כל זאת מתוך מטרה להוביל להגעה לתוצאות מבלי לחוש שאתם לא מצליחים לרקוד על שתי חתונות במקביל. קביעת סדרי עדיפות תסייע לכם לצלוח את התקופה המאתגרת הזו, באופן הטוב ביותר.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכן כאן, גם אתם תוכלו לשלב בין לימודים לעבודה – ואף לשרוד את זה בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר, כיאה לאנשים אמביציוזיים.

נגישות