מתגייסים למען האחר: איך מקימים עמותה?

החלטה לגבי הקמה של העמותה היא החלטה בעלת השפעה אדירה ליכולת שלכם לסייע לחברה ולהתגייס למען האחר. יחד עם זאת, צריך לזכור כי הקמת עמותה מחייבת לא מעט הליכים בירוקרטיים שעשויים להקשות על הרצון להוביל בסופו של דבר להקמתה של עמותה המייצגת את הערכים שלכם. על כן, בחרנו להציג בסקירה הזו את כל המידע החשוב ביותר, רגע לפני שאתם מתחילים במסע חדש ומרגש עם עמותה שבראשותה אתם עומדים ומנהלים.

הקמת עמותה – כל מה שצריך לדעת

החלטה לגבי הקמתה של עמותה היא החלטה חשובה אשר מגלמת בחובה לא מעט פעולות שאותן נדרש לבצע, מתוך מטרה לרשום את העמותה כחוק. דרך האתר של חברת אטלס תוכלו ללמוד איך מקימים עמותה, וזאת בעקבות שפע של מדריכים אשר מסבירים צעד אחר צעד כיצד לבצע את התהליך. השלב הראשון הוא להתאגד – על מנת להירשם כעמותה אתם נדרשים לאגד לפחות 6-7 אנשים (מעל גיל 18 וללא עבר פלילי) המתאגדים ביחד איתכם, כאשר מיד  לאחר מכן ניתן להמשיך לכתיבה של תקנון העמותה. כל עמותה אשר פועלת בישראל מחויבת להקים תקנון שאותו נדרש להגיש לרשם העמותות, כאשר שימו לב כי אפשר להוריד דרך רשם העמותות תקנון מוכן, ולהתאים אותו לצרכים שלכם.

בנוסף, בטופס הבקשה לרשם העמותות אתם נדרשים להנפיק מסמכים הכוללים בין היתר את טופס הבקשה הכולל את שם העמותה (רצוי לבחור בשלוש שמות, מתוך מטרה להימנע ממצב שבו אחד או יותר מהשמות לא יאושר), טופס שבו מצוין המבנה התאגידי של העמותה כולל הוועד המנהל, טופס שבו אתם מצהירים על מטרות העמותה ולאחר מכן תשלום אגרה שגם אותו נדרש לצרף לבקשה. שימו  לב כי ללא תשלום מראש לא ניתן להמשיך בתהליך הרישום, כאשר צריך לשמור את הקבלה ולצרף אותה, מתוך מטרה להמשיך בהליך ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של מענה אששר חוסך מכם התעסקות בירוקרטית בעקבות דילוג על שלב כמו שלב זה. כאמור, דרך האתר של אטלס תוכלו לקבל את כל המידע וליישם אותו בשטח, כל זאת מתוך מטרה להוביל להקמה של עמותה אשר פועלת בהתאם לערכים אשר מנחים אתכם, ולשמם הקמתם את העמותה הפועלת למען האחר.

 

 

ליווי מקצועי – הכרחי לטובת הקמה של עמותה

אם זו הפעם הראשונה שבה אתם מקימים עמותה חשוב מאוד לקבל ליווי מקצועי הניתן על ידי צוות מומחה לתחום, וזאת מתוך מטרה להימנע מהליכים בירוקרטיים אשר עשויים להקשות עליכם בדרך, החל משלב הרישום ועד שלב הפעילות השוטפת של העמותה הכוללת בן היתר גם גיוס כספים. מדי שנה נפתחות בישראל מאות עמותות חדשות אשר פועלות למען החברה וללא מטרות רווח, ועל כן בשביל להוביל את העמותה שלכם להגשים את מטרות למען האחר, ליווי מקצועי הוא השלב הראשון שאותו אתם צריכים לבצע, רגע לפני שאתם פונים לרשם העמותות לטובת רישום העמותה.

לסיכום

הסקירה אותה הצגנו לכם כאן היא בעלת משמעות מבחינת היכולת לנצל את הידע המקצועי הרב של חברת אטלס המתמחה בתחום, כל זאת לטובת הקמה של עמותה הפועלת למען המטרות הקרובות לליבכם. אם אתם מתקשים בתהליך או לא יודעים איפה להתחיל תפסיק זה הזמן להיכנס לאתר או לפנות לנציגי השירות אשר ישמחו לסייע לכם לכל אורך הדרך כל זאת מתוך מטרה להשלים את התהליך באופן חוקי ולהתחיל לגייס כספים אשר יניבו שפע של אפשרויות מבחינת היכולת לקדם את מטרות העמותה, ולהגשים חלום.

נגישות