רוכשים מקצוע מבוקש: כל הסיבות ללמוד הנהלת חשבונות

כיום כבר ידוע שאין זה הכרחי לסיים תואר של 3 שנים כדי להשיג עבודה יוקרתית ומתגמלת. בזכות מבחר קורסים שאורכים לא יותר משנה, ניתן לרכוש מקצוע חדש, ואף בזכות שיעורי ערב ניתן לשלב לימודים עם משפחה ועבודה. אז אם גם אתם חושבים על הסבת מקצוע, על נתיב ריאלי שמציע מגוון אפיקי קידום ושנקודת הפתיחה התעסוקתית מלווה במשכורת נאה, נראה שגם אתם שוקלים בימים אלו ללמוד הנהלת חשבונות. מוזמנים לקבל תמונת מצב מקיפה – ללמוד מהן סך היתרונות שמאחורי הבחירה, ואף אלו דלתות בתחום התעסוקה המקצוע עשוי לפתוח.

הנהלת חשבונות – שלב אחר שלב

ראשית נציין שמדובר בלימודים שניתן לעבור בשלבים, כאשר כבר לאחר השלב הראשון זוכים למצוא עבודה ולצבור ניסיון. עם זאת, כמובן שככול שעולים שלב, כך התפקיד יותר יוקרתי, מעניין, בעל יותר תחומי אחריות ומתגמל. מכאן שניתן להתחיל עם לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2, לעבור ללימודי הנהלת חשבונות סוג 3 ובהמשך לעבור הכשרה כיועץ מס ואף מעבר. נשמע מעניין? מוזמנים לקבל פרטים נוספים על קורס הנהלת חשבונות, ולהתחיל להבין מהי נקודת הפתיחה הנכונה ביותר נקודתית עבורכם.

 

 

5 יתרונות בלימודי הנהלת חשבונות

  1. מקצוע מבוקש ויציב – על שלל תחומים לא ניתן לומר שהם יציבים, אך בכל הנוגע להנהלת חשבונות, ניתן להיות בטוחים שגם בעוד עשור הביקוש יהיה מוחשי. כל חברה ועסק נדרשים לערוך פעילות פיננסית מאורגנת בהתאם לדרישות החוק, ועל כן בעוד שהרגולציה בתחום נוטה להשתנות, הצורך נשאר יציב ועקבי. מכאן שיש עסקים שמחזיקים מערכת ראיית חשבון פנימית ויש עסקים שפונים למיקור חוץ, אך כולם ללא יוצא מהכלל נעזרים באופן כזה או אחר בנותני שירות בתחום, משמע הביקוש מאוד גבוה. עוד ראוי לציין שגם אם גרים באזור מרוחק, טוב לדעת שמדובר בתחום שנחשב קל להשיג בו עבודה, ואף עבודה מתגמלת.
  2. אפשרויות שכר גבוהות – כמובן שככול שההכשרה יותר מתקדמת, כך השכר עולה, אך גם מי שעבר רק את ההכשרה הראשונית עתיד ליהנות משכר שנחשב גבוה. כמו כן, מדובר בתחום שמציע מגוון אפיקי קידום והתפתחות, ואף מדובר במקצוע שמאפשר להיות שכירים ועצמאיים (לאחר שרוכשים ניסיון כמובן).
  3. יתרון יחסי בעת התמודדות על תפקיד – עבור לא מעט תפקידים התמחות בהנהלת חשבונות מהווה יתרון יחסי. מכאן שאם מתמודדים על אותו תפקיד מול שורה של אנשים נוספים, היו בטוחים שכל עוד מצביעים על ידע בתחום, המעסיקים יראו בכך ערך רב.
  4. זמן לימודים יחסית קצר – בעיקרון כל קורס אורך לא יותר משנה, תלוי ברמת הפריסה של השיעורים. מכאן שע"י שיעור חד שבועי זוכים לנהל שגרת חיים רגילה ומלאה, ובו זמנית יש מספיק זמן לתרגל לקראת השיעור הבא. כמו כן, מדובר בלימודים שבחלק מהמוסדות ניתן לעבור באופן מקוון, כך שאפילו אין צורך לצאת מהבית. עוד נחדד שפרק זמן של שנה (פחות או יותר) מאפשר להתחיל לחפש מקום עבודה, וזאת בצורה רגועה ובו זמנית רלוונטית.
  5. לטובת ניהול העסק – אם אתם בעלי עסק, נראה שאתם עובדים מול רו"ח, אך עדיין יהיה זה יעיל להבין בעצמכם בתחום. ככול שמנהל העסק בעל ראייה יותר מקיפה והבנה יותר ממוקדת, כך הוא זוכה לקבל החלטות יותר נכונות ומושכלות. כמו כן, ברגע שזוכים להבין מהלכים פיננסים ומשמעויות מיסוי, לא רק שניתן לחפש בשאר העובדים תכונות משלימות, אלא שגם זוכים לחסוך עלויות מול רו"ח.

סיכום

לבסוף נציין שגם מבחינת תנאי קבלה מדובר ביתרון משמעותי. בעוד שלא מעט תארים תלויים בתנאי קבלה שמערימים קשיים, הרי שטוב לדעת שבכל הנוגע ללימודי הנהלת חשבונות, ברוב המקרים תנאי הקבלה נחשבים סבירים. אין צורך בפסיכומטרי, או בשום ידע מוקדם. רק צריך ראש ריאלי ורצון לרכוש ידע בתחום.

נגישות