האם חברות אירועים צריכות ספק אינטרנט עוצמתי ומהיר?

חברות אירועים עוסקות במתן שירותים בתחום האירועים. עד כאן ברור. אבל כיצד חיבור לאינטרנט משתלב בכך? ומדוע חשוב, שהוא יהיה דווקא חיבור עוצמתי ומהיר?

להבין את המורכבות

לפני שנמשיך, כדאי אולי לומר כמה מילים לגבי התשתיות בהן מדובר. חיבור האינטרנט מהווה תשתית, בדומה לתשתיות החשמל והמים. אנו רגילים, שתשתיות אלה מספקות "שירות", שהוא עקבי למדי מבחינת תכונות יסוד מסוימות. צנרת המים מספקת מים ברציפות, בלחץ מרבי מסוים ובכמות מסוימת בכל פרק זמן (“ספיקה" מרבית מוגדרת). כך גם לגבי אספקת החשמל. המתח שאנו רגילים כל כך לקבל דרך השקעים בקיר, הוא מתח בטווח מוגדר מסוים. הוא לא חייב להיות בדיוק 220 וולט, אבל להיות בטווח מסוים, אשר חברת החשמל מתחייבת אליו. ישנו גם עומס חשמלי מרבי, אשר התשתיות שלכם בנויות אליו. כמובן, באולם אירועים מדובר על הספקים חשמליים גבוהים למדי. מה לגבי האינטרנט כתשתית עבורכם? דוגמה מהשטח: בתור ספק אינטרנט Itc מציעה בעצם שני שירותים שנדרשים גם יחד – שירות "ספק אינטרנט" ושירות "תשתית אינטרנט”. אלה מעין שתי חוליות, בשרשרת התקשורת בין אולם האירועים לבין רשת האינטרנט העולמית. אם אתם משתמשים למשל בשירותי "גיבוי בענן", השרות עצמו עשוי להיות בצד השני של הגלובוס. המידע שאתם מעלים אליו לגיבוי, יעבור בעצם שלבים רבים למדי, בסבך הרשתות המקומיות והבינלאומיות. כל זה חייב לעבוד היטב. אם כי פרטי הפרטים הטכניים, אמורים להיות "שקופים" מבחינתכם.

משפיעים על הפעילות העסקית

אז יש כפי שהסברנו, מורכבות מבחינת שרשרת התקשורת באינטרנט. במקביל לכך, ישנה מורכבות גם ביחסים עם ספקי השירותים לתחום זה. למשל, בהתקשרות עם ספק itc שהזכרנו קודם תספק לכם גם שרות לקוחות, סיוע בתקלות, שירותי עזר משלימים ועוד. כל זאת יוצר מערכת יחסים, אשר בהכרח משפיעה על הפעילות השוטפת שלכם כעסק. כשם שלא הייתם יכולים לתפקד היטב, אם חברת החשמל הייתה מציעה שרות גרוע, כך גם לגבי ספק האינטרנט שלכם.

 

 

מה עושים עם זה? לשימוש הצוות וההנהלה

באופן יותר קונקרטי, מה חברות אירועים עושות עם חיבור האינטרנט ומדוע זה מחייב אינטרנט עוצמתי ומהיר? שימוש ראשון וברור, שנפוץ בכל עסק בעצם, הוא גלישה באינטרנט לצרכי העבודה השוטפים. איטיות בשימושים מסוג זה, תאט את העבודה השוטפת עצמה. אם נמשיך את דוגמת הגיבוי שהזכרנו קודם, גיבוי של כמות קבצים גדולה, עשויה להיות איטית למדי אם חיבור האינטרנט לא מהיר מספיק. דרך האינטרנט ניתן גם לגלוש לאתר אולם האירועים ולאתרי מידע שונים. כמו כן, ניתן לבצע תקשורת מול לקוחות בצורות שונות, בין אם זה באמצעות אימיילים, שיחות וידאו, רשתות חברתיות שבהן אתם מקדמים את העסק ועוד.

מה עושים עם זה? לשימוש האורחים

סוג שימוש שני באינטרנט באולמות אירועים, הוא הצעת חיבור לאינטרנט לאורחי המקום. בזמן האירועים עצמם ולא רק, לקוחות ואורחים שונים יכולים להתחבר לאינטרנט בחינם, באופן אלחוטי. זהו שירות חשוב למדי, גם אם פשוט יחסית. מחד, הוא נפוץ במקומות שונים והציבור רגיל אליו ואפילו מצפה לו. מאידך, הוא מאפשר לכם לבצע דברים מתוחכמים, כגון הקמת עמוד נחיתה מיוחד לאיסוף לידים ממשתמשי האינטרנט במצב זה. חשוב להוסיף בהקשר זה, שהחיבור האלחוטי נוטה להיות איטי ומסורבל יותר מהחיבור הרווי לרשת האינטרנט (שעליו הוא למעשה מתבסס). יש מגוון דברים שעשויים לשבש את התקשורת האלחוטית ולפגוע בה. הוא גם סוג חיבור מאתגר יותר מבחינת אבטחה. נקודות אלה, רק מחזקות את הצורך בספק איכותי.

לסיכום

אם יש לכם חברה בתחום האירועים, מומלץ לוודא שכל הפרטים הקטנים בתשתיות הטכנולוגיה שלכם איכותיים מספיק, כולל החיבור לאינטרנט.

נגישות