הגיע הזמן שגם אתם תכירו את סיפור הגבורה של רפי אדרעי ז"ל שבעקבותיו הוקמה עמותת אחינועם בראשות משה, רפי ואיל אדרעי

סיפור הגבורה של רפי אדרעי ז"ל הוא סיפור שמצליח לעורר התרגשות גם שנים רבות לאחר מכן, וזאת בשל אומץ ורוח לחימה אותה הפגין בזמן מלחמת יום העצמאות. אדרעי אשר שירת בתפקיד של מ"כ והשתלב במערך ההגנה על המולדת לחם באומץ ואף הפגין יכולות יוצאת דופן כמומחה לסליקה של נשק, אולם לבסוף מצא את מותו בגיל צעיר בעקבות הפגזה מסיבית של המצרים. סיפור הגבורה שלו ממשיך ללוות את בני המשפחה, כפי שניתן לראות בפעילות החברתית הענפה במסגרת של עמותת אחינועם.

ממשיכים את דרכו של רפי אדרעי ז"ל במסגרת

בתאריך 28.7.1948 מצא את מותו רפי אדרעי ז"ל בעקבות רסיס שפגע ישירות בעורפו, וזאת במסגרת של לחימה קשה מאוד שהתרחשה באזור הקיבוצים. אדרעי היה לוחם שהצליח לעורר השראה לא רק בקרב החיילים ששירתו איתו ונפלו בזמן ההגנה על המולדת אלא גם בעבור בני משפחתו וחבריו שרואים בו כדמות הערצה. מי שממשיך את דרכו הם בני המשפחה שקיבלו על עצמם להמשיך את פעילות ההנצחה, בוודאי לאור העובדה כי רפי אדרעי היה פעיל מאוד בזמן הנעורים בהדרכה במסגרת תנועת הנוער העובד בעיר צפת, בה נולד וגדל ובה בני משפחתו מתגוררים עד היום, כחלק מאהבה והערכה רבה לעיר היסטורית ובעלת שורשים עמוקים המזוהים באופן מוחלט עם משפחת אדרעי.

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית ואף לסייע לטובת חיזוק של דור העתיד. במסגרת הפעילות הצליחו המייסדים לקדם שורה ארוכה של תוכניות כמו למשל תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה שהתחילה עוד בזמן מגפת הקורונה בשנת 2020, עת הוחלט לסגור את בתי הספר ולהעביר את התלמידים ללמידה מרוחקת. כמי שראו את המצוקה, החליטו המייסדים בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי לקדם חלוקה של מחשבים בכל רחבי הארץ ועם שימת דגש על אזור הפריפריה, כאשר במסגרת הפיילוט הזה הצליחו בעמותה לחלק מעל ל-25,000 מחשבים. מדובר רק בדוגמה אחת אשר מציגה את הפעילות החברתית המתבצעת בין היתר גם בעקבות סיפור הגבורה של דוד המשפחה, רפי אדרעי ז"ל.

 

 

מהן הפעילויות המרכזיות של עמותת אחינועם?

בין הפעילויות הבולטות של העמותה ניתן למנות בין היתר תוכנית קידום המיועדת בעבור נערים  ונערות המשתייכים לעדה האתיופית ואשר במסגרתה מקדמים את השילוב שלהם ביחידות מובחרות בצבא, לצד פיתוח של מיומנות מנהיגות, חוזק גופני וכן חיזוק האלמנט המנטאלי. רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות לקידום התוכנית הזו, כחלק מהבנה כי התוכנית הזו כחלק מהותי מהיכולת של העמותה לסייע לדור העתיד, כאשר עדות לכך ניתן למצוא באחוזים הגבוהים של ההצלחה – מעל ל-95% מהבוגרים הצליחו להתקבל ליחידות מבוחרות בצבא, כמו גם תפקידי קצונה. תוכנית נוספת היא תוכנית חלוקת מלגות לצד תוכנית של ליווי המתבצע החל מגיל 16 ומיועד לתלמידי תיכון מהפריפריה לצד נוער בסיכון שאינו מוכר על ידי רשויות הרווחה.

לסיכום

העבודה החברתית אותה מבצעים המייסדים של עמותת אחינועם מהווה דוגמה מייצגת להנצחה של המשפחה בכל הקשור לסיפור גבורתו של רפי אדרעי ז"ל. הערכים המזוהים עם בני המשפחה כמו גם המתנדבים הרבים הפכו את העמותה לבעלת חשיבות עצומה גם בעבור נערים ונערות ברחבי רחבי הארץ ובייחוד באזור הפריפריה, אבל גם בעבור רשויות החינוך כמו גם הרווחה שרואות בפעילות הזו כחלק משמעותי מקידום של מדינת ישראל מבחינת צמצום פערים, כחלק מפעילות ענפה המתבצעת ללא מטרות רווח.

נגישות