חוק לישראל : מהו הספר – ולמה צריך לקרוא בו?

אחת המצוות החשובות ביותר מתוך תרי״ג מצוות בהן מחויב אדם יהודי היא הלמידה היומית בתורה. מתוך אלו המקפידים לקיים את המצווה הזו ניתן לראות את אלו שהפכו את הלמידה והחכמה לדרך חיים – לומדים כל יום במשך שעות ארוכות ועושים זאת במסגרת של ישיבה או מדרשה. מצד שני יש את אלו שחשוב להם לקיים את המצווה אך עדיין מעוניינים או צריכים לקיים אורח חיים רגיל ולהשקיע הרבה זמן בעבודה לצורך פרנסה. בדיוק בשביל אותם אנשים (שהם בעצם הרוב המכריע), קיים מקבץ הספרים שנקרא חוק לישראל. מהם בדיוק אותם הספרים, מה התוכן שקיים בהם ואיפה ניתן למצוא אותם? הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא.

היכן תמצאו את ספרי חוק לישראל

אז האופציה הראשונה שעומדת בפניכם היא חיפוש בחנויות ספרים ויודאיקה. ספרי החוק (כך הם מכונים בקיצור) לא נמצאים בכל חנות ולפעמים צריך להרחיק לכת בשביל למצוא אותם. כמו כן, ברגע שכבר מצליחים למצוא את הספרים מגלים הרבה פעמים שהמחיר שלהם הוא גבוה למדי. על כן אנו רוצים להכיר לכם אפשרות פשוט משתלמת ונפלאה ולגלות לכם כי הספרים זמינים אונליין עבורכם. תוכלו לרכוש אותם מאתר מעולה בשם אוצר ספרים המוכר ספרי קודש במחירים נוחים ומשתלמים עם משלוחים מהירים עד הבית. מעבר לספרי החוק תוכלו למצוא ספרים מעוד אינספור קטגוריות: תנ״ך, גמרא ותלמוד, ספרי קבלה ועוד – כל במחירים שוברי שוק, שווה להכיר!

 

 

מהו ספר החוק?

חוק לישראל (הנקרא בקיצור גם ״חוק״) הוא מקבץ של חמישה ספרים המסכמים ומסדרים את חמשת חומשי התורה. הספרים מסודרים לפי שיעורי לימוד יומיים על פי פרשיות התורה לפי הסדר שלהן. מקבץ החוק נערך לראשונה על ידי האר״י הקדוש – גדול מקובלי צפת במאה ה-16 ומייסד של שיטה ייחודית ללימודי קבלה שנהוגה בבתי מדרש רבים העוסקים בתורת הסוד עד ימינו אנו.

ספרי החוק כוללים קטעים מהגמרא, פסוקי תורה, קטעים מהתנ״ך, לימוד פרק משנה וכן פרק קבלה. הפסוקים מהתורה לקוחים מפרשות השבוע, פסוקי הנביאים לקוחים בדרך כלל מהפטרת הפרשה ומלבד חמשת הפסוקים האחרונים (הלקוחים מחמשת חלקי ספר תהילים), פסוקי הכתובים לקוחים מספר משלי מתחילתו ועד סופו.

הראשון שהדפיס את סדר הפרקים והפסוקים כפי שהוא היום היה רבי יצחק בן ברוך שחילק את ששת סדרי המשנה לפי ששת ימות השבוע.

מדוע קוראים בספר ומהי הסיבה לתקנה הזו?

על פי הלכות תלמוד תורה – כל אדם יהודי בישראל חייב לקבוע זמן לקריאת התורה בכל יום, גם אם הוא עסוק בענייני פרנסה ועבודה. על פי חכמים יש לחלק את הלמידה לשלושה חלקים – שליש למידה מהמקרא, שליש במשנה ושליש בתלמוד.

האר״י הקדוש הוא זה שבעצם ייסד את תקנת הקריאה היומית והמטרה היא בעצם לאפשר לכל יהודי לקיים את המצווה בצורה יעילה, גם אם יש עוד עיסוקים אחרים שגוזלים זמן במהלך היום. לפי המקובל יש לקרוא לאחר התפילה בבוקר ולאחר מכן ניתן להתפנות לשאר עיסוקי היום.

בעוד אברכים ותלמידי חכמים לומדים ממקורות רבים ומעמיקים בתורה, בנביאים ובכתובים, במשנה ובגמרא, לאנשים עובדים אין תמיד את הזמן והיכולת לעשות כך. בדיוק בשביל קיים מקבץ ספרי החוק והוא מאפשר לכל אדם ללמוד תורה באופן יומיומי במקביל לעיסוקים אחרים.

לסיכום

מדובר באחד הספרים החשובים ביותר לעם היהודי. אם גם אתם מעוניינים לרכוש את ספרי החוק תוכלו לעשות זאת כעת בצורה פשוטה דרך אתר אוצר ספרים ותוכלו להזמין את הספרים השונים אליכם עד הבית במשלוח מהיר.

נגישות