פסטה כמו שלא הכרתם: חומרי גלם שהולכים להפתיע אתכם – ולא קמח

אחד מהמאכלים האהובים ביותר על הקהל בישראל כמו בעולם היא כמובן הפסטה. למעשה, בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר בוחרים לזנוח את הקמח ולעבור לחומרי גלם טריים שיכולים לא רק להעצים את הטעם אלא גם להוביל להפחתה במשקל ויצירה של אורח חיים בריא, בעקבות שימוש בחומרי גלם מפתיעים. מהם? אנחנו כאן עם כל הפרטים בעבור בשלנים חובבים כמו גם מקצועיים.

פסטה חומוס

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה גריגרי החומוס הופכים לחומר גלם אידיאלי בעבור הכנה של פסטה, וזאת בשל היכולת להשתמש בקטניות לטובת יצירה של פסטה משובחת ואפילו משביעה. מדובר בחומר גלם נגיש וזול כמו גם מותאם לקהל חולי הצליאק, כאשר ברחבי הרשת ניתן לאתר עשרות מתכונים שמסבירים צעד אחר צעד כיצד להשתמש בגרגירים לטובת יצירה של בצק לפסטה, ללא שימוש בקמח.

פסטה קינואה

פסטה עשויה קינואה מהווה הזדמנות מעולה לנצל את הסגולות הבריאותיות של הקינואה – החל מתחושת שובע מוגברת ועד הגברת צריכת הסידן כמו גם המינרלים, בשל ריכוז גבוה המצוי בקינואה. דרך שימוש בחומר הגלם הזה תוכלו להכין פסטה ביתית מושלמת וזאת בשל היותה תחליף מצוין וגם זול שאותו ניתן לרכוש בכל רשתות השיווק ובהתאם לכך להוביל ליצירה של פסטה איכותיות ואפילו בריאה.

פסטה כמו שלא הכרתם: חומרי גלם שהולכים להפתיע אתכם - ולא קמח

פסטה תירס

קמח תירס הוא חומר גלם נהדר בעבור הכנה של מגוון רחב של תבשילים, כולל פסטה. למעשה, באמצעות קמח תירס ניתן להכין פסטה בקלות ובמהירות, אולם צריך לקחת בחשבון כי ביחס לקמח, קמח תירס מכיל ריכוז גבוה יותר של פחמימות ועל כן הוא פחות מתאים למי שרוצה לשמור על הגזרה, אלא יותר לבשלנים שרוצים להיעזר בקמח הזה לטובת הכנה של פסטה משובחת ונטולת קמח.

פסטה מקישוא

אחד מהטרנדים החמים של עולם הטבעונות כולל שימוש בירקות לטובת יצירה של קמחים, כמו למשל הקישוא. שימוש בבשר של פרח הקישוא בשילוב של קמח תירס למשל יכול להפוך את מתכון הפסטה שלכם למיוחד במיוחד אך גם בריא, בשל השימוש בירקות שאותם ניתן לבשל בבישול קצר ובהתאם לכך להפוך לבסיס מצוין לטובת הכנה של פסטה.

לסיכום

באמצעות לא מעט יצירתיות וכן שימוש בחומרי גלם טריים אפשר ליצור פסטה בריאה, טובה ואפילו משביעה. ברחבי הרשת תמצאו מאות מתכונים של בשלנים חובבים כמו גם מקצועיים אשר מציגים שלב אחר שלב לעבוד עם חומרי הגלם אותם הצגנו כאן, כל זאת מתוך מטרה להפחית את הצריכה של הקמח. בעבור חולי צליאק כמו גם טבעוניים, מדובר בבשורה של ממש, גם בזכות חנויות מתמחות אשר מעניקות לצרכנים את היכולת לבצע רכישה של תחליפים טבעיים במחיר מצוין ועם שימת דגש על ניצול מקסימלי של הטעמים.

נגישות