חושבים על רילוקיישן לארצות הברית? הינה כל המידע שצריך לדעת

אם אתם מתכננים לעשות רילוקיישן לארצות הברית, אתם צריכים לקרוא את המאמר הבא. מה השלבים שאותם תצטרכו לעבור ובמה תוכלו לעבוד בארצות הברית? כל התשובות לפניכם.

שלב ראשון – מוציאים ויזה

אם אתם מתכוונים לעשות מעבר מגורים לאזור ארצות הברית, קחו בחשבון שאתם צריכים בשלב הראשון להוציא ויזה, שהיא תהווה למעשה אשרת השהייה שלכם המדינה הזו. האמת היא שזה לא משנה אם אתם מגיעים לבקר בארצות הברית, לטייל או לגור, אתם חייבים להוציא ויזה על מנת להיכנס לארצות הברית. יש מגוון רחב של סוגי ויזות לארצות הברית, בין השאר ויזות שנועדות ללימודים, לעבודה או למגורים ובין כל ויזה לוויזה יש הבדלים מהותיים במאפיינים. לכן, אנחנו ממליצים לכם להיערך מראש לנושא הזה ולא להמתין לדקה התשעים כי אתם פשוט לא תצליחו להוציא.

שלב שני – ביטוח רפואי

בארצות הברית יש מגוון רחב של ביטוחים רפואיים שניתן להצטרף אליהם וכל אחד מהם מקנה לכם סוג שונה של זכאות לזכויות שונות. לכן, לפני שאתם מצטרפים למי מהתכניות הללו אנחנו ממליצים לכם לבדוק טוב מאד מה התכנית כוללת והאם אתם נדרשים למשל לשלם השתתפות עצמית במקרים של רכישת תרופות מסוימות, טיפולים או בדיקות שונות. קחו בחשבון שההבדל בין ביטוח רפואי למשנהו יכול להיות גדול מאד מבחינת הכדאיות הכלכלית, בדקו זאת מראש.

שלב שלישי – הוצאת רישיון נהיגה

אם תבחרו לעבור לארצות הברית, ממש בדומה לארץ, תצטרכו לעבור תיאוריה וטסט על מנת להוציא רישיון נהיגה. לפני כן תצטרכו להשיג לעצמכם מספר ביטוח לאומי על מנת להוכיח לרשויות שאתם אכן תושבי המדינה שרשאים לרישיון נהיגה. עם זאת חשוב לציין שבארצות הברית יש מדינות שונות שתנאי הוצאת הרישיון אצלן הם יותר מקלים, מומלץ כמובן לבדוק את זה מראש.

 

 

שלב רביעי – חשבון בנק

הגעתם לארצות הברית? מעולה, זה הזמן לפתוח חשבון בנק. כל מה שאתם צריכים לעשות על מנת לפתוח חשבון בנק זה להציג תעודה מזהה, יש מקומות שבהם תצטרכו להציג גם מספר ביטוח לאומי. בניגוד גמור לארץ, הבנקים בארצות הברית באמת מתחרים על הלקוחות שלהם וזה כמובן מהווה נקודת יתרון משמעותית עבורכם. לכן, לפני שאתם ממהרים לסגור עם בנק כזה או אחר אנחנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק ולבדוק איזה בנק נותן לכם את התנאים הטובים ביותר לפתיחת חשבון, בין אם מדובר בריביות, בעמלות או כל דבר אחר.

במה תוכלו לעבוד בארצות הברית?

מבחינת העבודה בארצות הברית האמת היא שהגיוון פשוט לא נגמר. בין השאר תוכלו לעבוד בעגלות, שזה כמובן תחום נפוץ למדי בארצות הברית ומכניס לא מעט כסף. תוכלו כמובן לעבוד גם במכירות, במגוון רחב של משרות לסטודנטים, הובלות, אבטחה ועוד. אנחנו ממליצים לכם כמובן להתחיל להתעניין במשרות עוד כשאתם נמצאים בארץ. ככל שתשיגו יותר יציבות כלכלית בתור התחלה בארצות הברית, כך סביר להניח שההתאקלמות שלכם תהיה קלה יותר.

במיוחד אם אתם הורים לילדים, ככל שתתחילו בתהליך חיפוש העבודה כך ייטב לכם. רילוקיישן עם ילדים הוא פרויקט לא פשוט ובסופו של דבר אתם צריכים לשדר להם יציבות על מנת שיוכלו להתאקלם. כיום יש מגוון רחב של פלטפורמות שבאמצעותן תוכלו להשיג עבודה בארצות הברית, התחילו את התהליך כמה שיותר מהר.

לסיכום

אם אתם מתכוונים לעשות רילוקיישן לארצות הברית יש המון שלבים שאתם צריכים לעבור לפני שאתם עולים על המטוס. במאמר זה סקרנו את השלבים העיקריים שבהם, ככל שתתחילו מוקדם את ההכנות, כך ההתאקלמות שלכם בארצות הברית תהיה קלה יותר.

נגישות