הוציאו את הכפתנים – כך תארגנו אירוע חינה מרוקאית כמו במרוקו

ארגון חינה מרוקאית זה דבר שכיף לעשות. בזמן שאנו מארגנים חינה – אנחנו יכולים להתחבר למסורת, להיסטוריה של המרוקאים, למאכלים מסורתיים, לתלבושות ולכל מה שקשור לחינה מרוקאית. מדובר בטקס מסורתי ומקסים, וגם מרגש במיוחד שמטרתו לשמח זוג צעיר לפני חתונה, כמו גם להעניק לזוג ברכות ותקווה לחיים מאושרים עם זוגיות מלאת אהבה.

מדוע חוגגים חינה?

בעדה המרוקאית חוגגים חינה מרוקאית לא רק בשביל לרקוד ולשמוח עם הזוג הצעיר שמתחתן, אלא גם כדי להכיר בין המשפחות, להעניק מתנות וכדי למרוח את משחת החינה המפורסמת על גבי כפות הידיים כסמל לסגולה והצלחה.

אם אתם רוצים לארגן טקס חינה מרוקאית – יש כמה פעולות שתוכלו לבצע

הזמנת תלבושות לחינה

תלבושות לחינה הם חלק בלתי נפרד מהאירוע. בזמן החגיגה מגיע החלק של הריקודים ומריחת המשחה עליה דיברנו. את משחת החינה מורחים על כפות הידיים מתוך קערה גדולה, בזמן שהאורחים לובשים תלבושות מסורתיות, כמו כפתנים, תרבושים, גלביות, צעיפים וכל מה שלובשים בטקס החינה המתקיים כבר מאות שנים לצד ארגון החתונה. בין התלבושות תמצאו גם תלבושות נסיך ונסיכה לחתן ולכלה, המעוצבות באופן נוצץ ומפואר.

 

 

הגשת אוכל וכיבוד

כיבוד ואוכל מרוקאי עדתי הם חלק בלתי נפרד מהאירוע, לכן חשוב לדאוג לכיבוד בסגנון מרוקאי. סופגניות ספינג', סיגרים מרוקאים, פלטת מטוגנים, קוסקוס מהביל, עוגיות שקדים ומאפים – כל המאכלים האלה הם חלק בלתי נפרד מטקס החינה. אתם כמארגנים, יכולים להכין ולהגיש חלק מהמאכלים, או את כל המנות, או להזמין כיבוד ואוכל ממומחים בהפקת חינה. מלבד כיבוד ואוכל טוב, יש לדאוג להכנת משחת חינה העשויה מתערובת שמפיקים מצמח בשם הכופר הלבן. את התערבות אפשר לקנות בשוק או בחנות תבלינים.

בחירת מוזיקה לאירוע

מוזיקה משמחת לבב אנוש, בעיקר כשמדובר באירוע חגיגי כמו חינה. מוזיקה עדתית, או עכשווית – תתקבל בברכה ותביא את המוזמנים שלכם את הרחבה. עבור אירוע כזה אפשר להזמין תקליטן או להקה, כמו למשל להקה מרוקאית מסורתית שיודעת לנגן שירים מוכרים לבני העדה. גם DJ  יכול להשמיע מיקס של שירים מרוקאים ולאחר מכן להשמיע לאורחים שירים פופולאריים, זאת עבור החבר'ה הצעירים שיגיעו לחגיגה ויצטרפו מיד אל רחבת הריקודים.

עיצוב ותפאורה

כאשר מתכננים טקס חינה, (ואין זה משנה אם מדובר בארגון חינה בבית כנסת, במרפסת, בטבע או בדירה) – חשוב לעצב את המרחב בסגנון המתאים לאירוע כזה. עיצוב המרחב בצורת שוק מרוקאי ססגוני וצבעוני או עיצוב שולחנות באופן מסורתי עם כלי נחושת יפים, קנקני תה עתיקים וצבעים עזים של כחול זהב ואדם או עיצוב מודרני באמצעות בלונים לבנים, נרות ופרחים – כולם יראו נפלא ויספקו אווירה נעימה וחגיגית. חפשו רעיונות לעיצוב חינה ברחבי הרשת וקבלו השראה לעיצוב.

לסיכום

טקס חינה הוא טקס משמח ונעים שחשוב לערוך לפני חתונה, בעיקר בשל ההכרות של המשפחות ובשל השמחה שהוא מאפשר, רגע לפני החתונה. אם אתם מארגנים אירוע, יהיה לכם קל לעשות זאת עם חברת הפקות שתספק לכם את כל מה שדרוש לטקס, החל מכיבוד עד תפאורה ותלבושות.

נגישות