זה לא סוף העולם – ולא מבטלים את הנופש: איך לחדש דרכון ב-2022?

לאחר שנתיים קשות מאוד בחסות מגפת הקורונה, עולם התיירות והנופש חזר במלוא הכוח, ועדות לכך ניתן למצוא בזינוק בגובה של עשרות אחוזים בהזמנה של חופשות מעבר לים. יחד עם זאת, רבים מהישראלים גילו להפתעתם כי הדרכון שלהם פג תוקף ובהתאם לכך נדרש להזמין תור לחידוש. בשביל להימנע ממצב שבו אתם מבטלים את החופשה שלכם או מגלים בשדה התעופה כי הדרכון שלכם לא בתוקף, זה הזמן לחדש אותו. כיצד תעשו זאת? להלן מספר דרכים.

הזמנת תור דרך אפליקציית myvisit

אפליקציית myvisit היא אפליקציה ממשלתית מטעם משרד הפנים אשר מאפשרת לבצע הזמנה של תור באופן דיגיטלי, וזאת בהתאם לעיר המגורים. כאשר ניתן להרחיב את החיפוש גם לערים נוספות, בהתאם לרמת הזמינות ועם שימת דגש על התאמה מדויקת לתאריך היעד, כך שתוכלו להתכונן מראש עם דרכון בתוקף. שימו לב כי בעקבות הביקוש הגבוה, ישנם מעט מאוד תורים במשרדי משרד הפנים, ועל כן רצוי להיכנס לאפליקציה בכל יום בשעה  07:00 ולהתעדכן בתורים פנויים, כל זאת מתוך מטרה לחדש את הדרכון ובכך להתחיל להתארגן לקראת החופשה המתקרבת.

חידוש בשדה התעופה

במידה ולא הצלחתם למצוא תור לחידוש דרכון או גיליתם במהלך השהות בשדה התעופה כי הדרכון שלכם לא בתוקף, ישנה אופציה לחידוש דרכון במקום וזאת על ידי תשלום של 820 ₪ בעבור מבוגר וילדים מתחת לגיל 18 נדרשים לשלם כ-425 ₪. שימו לב כי חידוש דרכון בשדה התעופה הוא האופציה הכי יקרה ולעיתים גם מסורבלת בעקבות ריבוי של פניות, ועל כן מדובר באופציה הכי פחות עדיפה אך אפשרית בעבור נוסעים שצריכים לחדש דרכון תכף ומיד. יחד עם זאת, האופציה של חידוש דרכון בשדה התעופה היא אופציה אותה ניתן לממש למשך פעם אחת למשך תקופה של מספר שנים. היכנסו לאתר של רשות שדות התעופה בשביל לקבל את כל הפרטים שיאפשרו לכם לקבל החלטה האם כדאי לוותר על התור במשרד הפנים, ולקבל את הדרכון בנתב"ג.

זה לא סוף העולם - ולא מבטלים את הנופש: איך לחדש דרכון ב-2022?

הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות

מאחר והתורים של משרד הפנים עמוסים, אפשר בהחלט להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות אשר מאפשרות לכם לקבל תור של מישהו אחר שאינו יכול להגיע במועד שנקבע. למרות שמדובר בסיכוי נמוך, לא מעט ישראלים הצליחו דרך הרשתות החברתיות להשיג תור – לעיתים גם מעכשיו לעכשיו.

לסיכום

אם גיליתם שהדרכון שלכם לא בתוקף, אין מדובר בסוף הסיפור. אפשר בהחלט לנצל את הקדמה הטכנולוגית לטובת הזמנה של תור או לבצע חידוש של דרכון בשדה התעופה, כאשר אופציה נוספת היא להיכנס לקבוצות ברשתות החברתיות שיכולות לסייע לכם לטובת קביעת תור, וזאת בעקבות ביטול או דחייה של מישהו אחר שלא יכול להגיע בתאריך שבו נקבע.

נגישות