הספא של הטבע: מעיינות מומלצים לטיול בארץ

דרך מצוינת לנצל את הזמן הפנוי יכולה להתבצע באמצעות ביקור באחד מהמעיינות הטבעיים שמציעים חווית ספא מפנקת, כל זאת בחינם ועם שימת דגש על ניצול מרחבי הטבע היפהפיים שמעניקים לכם את היכולת להירגע, לאגור כוחות כמו גם ליצור חווית בלתי נשכחות. אם גם אתם מרגישים שזה הזמן לחקור את הטבע העוצמתי של הארץ, להלן רשימה של מעיינות מומלצים לטיול.

עין מודע

עין מודע היא למעשה בריכת ענק המלאה בכל ימות השנה, וזאת בזכות מעיין שופע שממלא אותה  והופך אותה לאחד מהאזורים היפים ביותר בישראל, בייחוד בשל הצבע התכול-טורקיז של המים שמגיעים לעומק של מטר וחצי. האזור מוקף בעצי אקליפטוס לצד ספסלי ישיבה ואפילו אזור מוסדר לעל האש. שימו לב כי הגישה למקום מתבצעת בהליכה, כאשר ניתן לחנות את הרכב בחנייה מסודרת וללכת לעבר אזור המעיין הממוקם במרחק של 10 דקות הליכה בלבד. בנוסף, מדובר באחד מהמעיינות המבוקשים ביותר לטיולים בעיקר בסופי השבוע, ועל כן רצוי להקדים את הגעתכם בשביל לשמור מקום.

עין מגדל

עין מגדל ממוקם מאחורי הסחנה ובצמוד למתקן ההתפלה של מקורות. המעיין הזה אומנם פחות מוכר מאחרים, אולם אם תמצאו אותו תוכלו ליצור חווית ספא אמיתית, וזאת בזכות מעיין גדול באורך של קילומטר ועם טמפרטורת מים מושלמת העומדת על 24 מעלות כמעט בכל ימות השנה. בנוסף, ניתן לנצל את הביקור לטובת צעידה בצמחייה פראית המאפיינת מאוד את האזור הקיבוצי.

הספא של הטבע: מעיינות מומלצים לטיול בארץ

עין שוקו

ביחס למעיינות אחרים, עין שוקו הוא מעיין קטן יחסית ולא עמוק ולכן בעת ביקור במעיין תוכלו להכניס את הרגליים בעקבות מים רדודים. יחד עם זאת, עין שוקו הוא אזור יפהפייה המציע למטיילים לא רק מעיין אלא גם מדשאות גדולות בהן ניתן לשבת ולצפות לעבר הנוף וכן נקודת תצפית מרשימה אל כל האזור הגליל. עין שוקו ממקום בדרום רמת הגולן ומושך אליו אלפי מטיילים כמעט מדי סוף שבוע ובעיקר בימי הקיץ הלוהטים.

מעיין אלרואי

מעיין אלרואי הוא מעיין הממוקם ביישוב אלרואי בקריית טבעון. מדובר במעיין נובע ברוב ימות השנה כאשר הכיף האמיתי של המעיין הוא עץ ענק שמקיף את המעיין ומאפשר לכם לשבת בצל ולהיכנס למים כולל יכולת לקיים באזור פיקניק או על האש משפחתי או זוגי. מדובר באזור קסום הממוקם במרחק קצר מאוד ממרכז הארץ ועל כן הוא נחשב לאחד מהמעיינות המיוחדים והקסומים הפתוחים לציבור.

לסיכום

אם אתם מחפשים להעביר את הזמן בסוף השבוע או בחגים, אין ספק כי ביקור באחד מהמעיינות אותם הצגנו כאן בסקירה יאפשר לכם להתחבר לטבע וליצור חוויה משפחתית או זוגית בלתי נשכחת. שימו לב כי המעיינות בישראל עמוסים במבקרים, ובשל כך עדיף להגיע מוקדם בשביל לשמור על מקומכם.

נגישות