שעת סיפור: 5 ספרי ילדים שאתם חייבים להקריא לילדים שלכם

שעת סיפור מוכרת לציבור ההורים בגן, אולם גם בבית רצוי להנחיל לילדים עוד מגיל צעיר את הנושא של קריאת ספרים. למעשה להקראת ספרים יש חשיבות גם מבחינת היכולת ליצור חיבור עמוק עם הילד, העשרת השפה, יצירה של שיחה המשלבת נושאים חשובים כמו למשל משפחה וחברים לצד אפשרות להפחית את החששות של ילדים לפני אירועים משמעותיים כמו למשל היפרדות מהחיתול. מהם חמשת הספרים שאתם חייבים לקריא לילדים שלכם רגע לפני שהם עוצמים את העיניים? להלן סקירה מיוחדת.

הארנב הקשיב/קורי דורפלד

ספר קלאסי שמצליח מזה שנים רבות להוביל בקטגוריה של ספרים לילדים מומלצים, וזאת בעקבות העלילה הסוחפת וגם המרגשת מאוד אודות ילד עצוב ששום דבר לא מצליח לשמח אותו, עד אשר מגיע הארנב שמקשיב לו ונמצא שם לצדו. הספר הזה הוא ספר מרגש מאוד שמצליח לרגש גם את הקהל המבוגר וגם את הקהל הצעיר, ועל כן מדובר בהזדמנות בעבורכם להצטרף לעשרות אלפי משפחות מהארץ ומהעולם אשר מקריאות לילדים את הספר הזה רגע לפני השינה.

לכל קמט יש סיפור/דוד גרוסמן

אחד מהסופרים הגדולים והמוכרים ביותר בישראל הוא דוד גרוסמן אשר מצליח גם בספר הזה להעביר את המסרים שלו בצורה מעניינת, מרגשת ובסגנון שהפך למזוהה מאוד עם הסופר המוכר והאהוב. בספרו לכל קמט יש סיפור מתמקד גרוסמן בקשר בין מבוגרים לילדים ועל החיבור שנוצר ביניהם, כל זאת דרך סיפור התמקד בשיחה של סבא עם נכדו. בזמן הקראת הסיפור תוכלו לחבר אותו גם  לחיי המשפחה שלכם ולחשיבות של קשרים משפחתיים כמו גם מתן כבוד למבוגרים, כחלק מערכים שאותם אתם רוצים להנחיל בעבור הילדים שלכם, עוד מגיל צעיר.

 

 

מיקה ילדה גדולה/נריה חדד

כל הורה מכיר את הסיטואציה המאתגרת של המעבר בין חיתול לתחתונים, כחלק מתהליך ההתבגרות של ילדים. הספר הזה הוא בדיוק הספר אותו אתם רוצים להקריא לילדים שלכם בשביל לחוות חוויה חיובית להיפרדות מהחיתול, כאשר הסופרת מצליחה בספר הזה להעביר את המסרים בצורה מדויקת ואפילו קלילה.

ככה זה כשאוהבים/מאיר שלו

הסופר האהוב וזוכה הפרסים מאיר שלו מצליח בספרו ככה זה שאוהבים להעביר סיפור שכל ילד ומבוגר יכולים להתחבר אליו, וזאת בעקבות עלילה המתמקדת בילד שאינו רוצה ללכת לגן, אולם כאשר הוא מגיע הוא מכיר ילדה מקסימה וכל החוויה שלו משתנה. הספר הזה מאפשר לכם כהורים לשוחח עם הילדים לגבי יצירה של קשרים חברתיים וכמה חברים זה אלמנט חשוב ומשמעותי לא רק בגיל צעיר אלא גם בגיל מבוגר, ועל כן מדובר בספר מומלץ מאוד להקראה בעבור ילדים קטנים אך גם גדולים.

מה שיוצא אני מרוצה/הית' מקנזי

ספר מעולה ומומלץ מאוד לילדים בכל הגילאים. הספר מתמקד בסיפור של ילד שלא מקבל את כל מה שהוא רוצה כמו למשל את הכוס האהובה שלו או את העיפרון בצבע האהוב. לא פעם ילדים מפגינים קשיים כאשר הם לא מקבלים את מה שהם רוצים, ועל כן מדובר בספר שחושף אותם להבנה כי לא כל דבר שהם ירצו הם יקבלו, כדרך חיים והפנמה של .

לסיכום

באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, תוכלו להפוך את הזמן לפני השינה או אפילו בזמן סוף השבוע לזמן איכות שבו אתם והילדים שלכם מתחברים דרך הקראה של סיפורים. מדובר בהזדמנות להפוך את הזמן שיש לכם ביחד לזמן משמעותי ובהתאם לכך גם להעשיר את השפה וכישורי הדימון של הילדים, ואפילו גם שלכם.

נגישות