היום שכל מלש"ב מחכה לו: מה אנחנו יודעים על יום המאה?

יום המא"ה הינו רצף מבחני התאמה לשירות הצבאי, ובמהלכו מועמדים לגיוס עומדים מבחנים רבים, כמו למשל דינמיקה קבוצתית וכן סימולציה אישית. מדובר ביום אשר מתבצע פעם אחת בשנה, ואין הזדמנות שנייה, כאשר התוצאות של יום המיון יקבעו את התפקידים אותם תוכלו למלא בזמן השירות הצבאי. מה חשוב לדעת אודות יום המא"ה וכיצד להתכונן באופן הטוב ביותר? להלן כל הפרטים.

יום המא"ה – כל מה שרציתם לדעת

יום המא"ה הוא יום מיון לצה"ל והוא מיועד לטובת איתור של מועמדים לתפקידים רבים בצבא, כאשר לא כל מועמד לגיוס יכול לקבל את הזימון אלא רק בעקבות ציון גבוה שאותו המועמד או המועמדת קיבלו במסגרת הצו הראשון. מדובר ביום מיון אשר כולל מגוון רחב של מבחנים כמו למשל יכולות ביצוע, יכולת בין אישית, יכולת קוגניטיבית לצד יכולת אישית. בדרך כלל, חולפים מספר שבועות מרגע קבלת הזימון ועד להגעה ליום המיון עצמו, כאשר הכנה ליום הזה היא קריטית, וזאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים להשתלב בתפקידים בכירים בצבא. כמי שרואים בעתיד הצבאי שלהם כחלק בלתי נפרד מהעתיד ומאופק תעסוקתי נרחב גם בהמשך, אין ספק כי מדובר בהזדמנות להבליט את היכולת שלכם ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי במימוש הפוטנציאל הגלום בכם.

ההבדל בין יום המאה לבין צו ראשון נובע בעקבות הבדיקה של הכישורים הנבדקים במסגרת של יום המיון, בניגוד לצו הראשון שאותו עוברים כל מי שמועמד או מועמד לגיוס לצה"ל. ראשי התיבות של יום המא"ה הם יום מיון איתור והתאמה, כאשר שילוב שני הציונים אותם מקבלים במסגרת הצו הראשון כמו גם יום המיון יקבעו מהם התפקידים שאותם תוכלו למלא במסגרת השירות הצבאי, החל מתפקידים מבוקשים בחיילות כמו מודיעין ועד תפקידי שדה.

 

 

מהם המבחנים שאותם תעברו במסגרת יום המיון?

מדובר בסדרה של מבחנים המבוססים על מעבר בין תחנות שונות. בכל תחנה יש עד שישה מועמדים, אולם בחלק מהתחנות מבצעים את התרגילים באופן עצמאי ולבד. בין התחנות ניתן למנות בין היתר תחנה של סימולציה של עבודה קבוצתית, מבחנים ממוחשבים באורכים שונים שנועדו לבחון את יכולת הקשב והריכוז, אינטליגנציה וכן ידע כמותי, תגובתיות ועוד. בסיום כל תחנה אתם מקבלים ציון שאותו משכללים בסוף לציון סופי. מהם המדדים אשר נבדקים? ובכן, פרמטרים כמו הסקת מסקנות, כישורים פיקודיים, יכולת התנהלות בתוך מסגרת, תפיסה מרחבית, קשב מתמשך, בגרות ובשלות לצד לקיחת אחריות ועוד, כל אלו מרכיבים בין היתר את הציון אותו אתם מקבלים בסיום יום המיון. על כן, הכנה מוקדמת המתבצעת על ידי פתרון של מבחנים וסימולציות מהווה דרך מצוינת להתכונן בצורה הטובה ביותר, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים להתקבל לתפקידים מבוקשים בצבא הגנה לישראל, ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם להגשים את עצמכם במסגרת הצבאית.

לסיכום

יום המא"ה הוא יום מיון חשוב מאוד בעבור מועמדים לגיוס. על מנת להתכונן בצורה הטובה ביותר, רצוי להתנסות בדוגמאות למבחנים כמו גם להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות של מועמדים לגיוס, כל זאת מתוך מטרה לקבל כמה שיותר אינפורמציה אשר תאפשר לכם להגיע מוכנים ורגועים לקראת יום המיון שמתחיל בשעות הבוקר ונגמר בשעות הצהריים. בכך, ניתן יהיה להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי ביכולת להגשים את עצמם במסגרת הצבאית, ולעבור את יום המא"ה באופן שמשקף את היכולת האישית ברמה הגבוהה ביותר.

נגישות