אולי גם אתם זכאים: הכול על הנפקת דרכון אירופאי

הנפקה של דרכון אירופאי מהווה הזדמנות יוצאת דופן בעבור ישראלים להגשים את החלום, הן בשל היתרונות של הדרכון הזה והן בשל היכולת לנצל אותו לטובת מגוון רחב של צרכים, החל מלימודים  ועד לעסקים. אם גם אתם רוצים להגשים את החלום הזה, הגעתם בדיוק למקום הנכון. בסקירה הזו נציג לכם את כל המידע אודות הנפקה של דרכון, רגע לפני שאתם יוצאים להליך. מוכנים? בואו נתחיל!

דרכון אירופאי – כל מה שצריך לדעת

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה הדרכון האירופאי תופס מקום מרכזי בשיח של ישראלים בשל העובדה כי רבים מבינים כי צריך להיות ערוכים לכל תרחיש, הן מבחינה ביטחונית והן מבחינה כלכלית, כאשר הנפקה של דרכון פורטוגלי אירופאי מהווה הזדמנות נהדרת לקבל שורה ארוכה של יתרונות – מעבר חופשי בין מדינות האיחוד האירופי, כניסה לארה"ב ואוסטרליה ללא צורך בהנפקה של ויזה, לימודים במוסדות להשכלה גבוהה באירופה ועוד. מידע נוסף אודות ההליך מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כישראלים להבין לעומק אודות היתרונות אבל גם תהליך ההנפקה, מאחר ולא כל ישראלי אשראי להגיש בקשה. הסיבה לכך נובעת בעקבות קריטריונים שנקבעו על ידי כל מדינה באופן פרטני, כאשר יש מדינות שהתנאים שלהן הם מקלים יותר ואילו אחרות דורשות קריטריונים קשיחים במיוחד.

מאחר ודרכון אירופאי טומן בחובו יתרונות רבים, מומלץ לנצל את שינויי החקיקה אשר מאפשרים לישראלים לקבל את הדרכון בהליך מקל יחסית, אולם צריך להבין כי נדרש להבין לעומק מהם התנאים, ועל כן התייעצות עם חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום הזה היא בעלת השפעה חיובית מאוד על היכולת שלכם להתכונן מראש, הן מבחינת הנפקה של מסמכים והן מבחינת היכולת להתעדכן בזמן אמת לגבי התקדמות ההליך.

 

 

כיצד מתבצע הליך של הגשת בקשה לדרכון אירופאי?

רוב מדינות האיחוד האירופי מתנות את קבלת הדרכון בעמידה במספר קריטריונים – בגיר מעל גיל 18, ללא עבר פלילי ועם זיקה כלשהי למדינה, החל מאזרחות של אחד מההורים ועד הוכחת זכאות בעקבות אירועים היסטוריים כמו למשל גירוש יהודי ספרד ופורטוגל אשר הוביל לשינוי חקיקה אשר מאפשר לישראלים אשר מוכיחים כי הם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל את הדרכון, ללא צורך במבחני ידע. על מנת להגיש את הבקשה אתם עתידים לעבור סבך בירוקרטי אשר כרוך בהנפקה של מסמכים ותרגום שלהם על ידי עורך דין נוטריון, כאשר צריך להבין כי לכל מדינה באיחוד האירופי יש את הנהלים שנקבעו על ידי רשויות החוק, כמו למשל אוסטריה אשר מאפשרת לאזרחים זרים לקבל אזרחות בתנאים יחסית מקלים.

אזרחות אירופאית – הזדמנות שאסור לפספס

אם אתם בעלי זיקה מבחינת היסטוריה משפחתית, זה הזמן לנצל את העובדה כי מדינות רבות באיחוד מאפשרות לאזרחים זרים לבצע את הליך בקשת קבלת האזרחות האירופאית, מה שמקנה לכם ולבני המשפחה שפע של יתרונות גם מבחינה תעסוקתית, אישית ומשפחתית. קבלת דרכון במסגרת של האיחוד האירופי נחשב מזה שנים למבוקש מאוד למגורים כמו גם תעסוקה, ועל כן הנפקה של דרכון היא בעלת השפעה דרמטית על העתיד שלכם, ושל בניה המשפחה.

לסיכום

הנפקה של דרכון אירופאי הוא בעל משמעות מבחינת היכולת לנצל אותו לצרכים האישיים ואף העסקיים. אם יש לכם היסטוריה משפחתית ואתם עומדים בקריטריונים, זה הזמן לפנות לחברה אשר תבצע בעבורכם בדיקת זכאות ראשונית, מתוך מטרה להתחיל במסע בדרך לדרכון הנכסף.

נגישות