חיבורים מסבירים – מה זה פסיכותרפיה ולמי הטיפול מיועד?

אחד מהטיפולים המתקדמים ביותר בתחום בריאות הנפש הוא טיפול פסיכותרפיה. למעשה, טיפול זה מיועד בעבור מבוגרים כמו גם בני נוער וילדים המתמודדים עם משבר או מצב רגשי שמשפיע על התפקוד, כל זאת באמצעות סדרה של פגישות המתבצעות אצל מטפל מקצועי ובאופן של שייח פתוח המתבצע בתוך מרחב בטוח. אם אתם מתעניינים בטיפול הזה, זה הזמן לקבל את כל המידע אודותיו וכיצד הוא יכול לסייע לכם או לבן משפחה שנמצא במצוקה. ממה מורכב הטיפול ומה חשוב לדעת? להלן כל הפרטים.

פורמטים שונים של טיפול

אחד מהיתרונות הבולטים של טיפול זה נובע בעקבות היכולת להתאים את הטיפול לצרכים הנדרשים, החל מטיפול המתבצע אחד על אחד, טיפול זוגי או טיפול משפחתי. דרך אתר חיבורים תוכלו לקבל ולקרוא מידע רוחב אודות הפורמטים השונים של הטיפול וכן כיצד הם יכולים להשפיע לטובה על מגוון רחב של מצבים רגשיים – החל מאובדן של בן המשפחה ועד התמודדות עם פרידה טראומתית, חרדות, OCD ועוד. הסיבה לכך נובעת בעקבות היכולת לקבל טיפול נפשי המתבצע תוך שימוש בטכניקות טיפול מתקדמות. המקור של השם פסיכותרפיה הוא מיוון והוא מתייחס לתרפיה – טיפול ופסיכה – טיפול, כחלק מהבנה כי שיפור המצב הנפשי הוא בעל אספקט משמעותי לטובת יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, גם בגוף אבל בעיקר בנפש.

טיפול זה נחקר באופן מדעי ונמצא כבעל השפעה חיובית מאוד על חייהם של מטופלים אשר מצליחים במסגרת הטיפול לפתוח נושאים חבויים או כאובים, כחלק מטיפול דינאמי המתבצע בליווי של מטפל מקצועי בסדרה של מפגשים. סדרת המפגשים נקבעת בהתאם לצרכים הנדרשים ותוך שימת דגש על מעקב המתבצע באופן קבוע, כאשר צריך לקחת בחשבון כי אחוז ההצלחה אינו מבוסס רק על הניסיון של המטפל אלא גם על נקיטת צעדים אקטיביים מצד המטופל. הכלים שאותם ניתן לקבל במסגרת הטיפול הזה מהווים הזדמנות מעולה ליצירה של שינוי, קשה ככל שיהיה.

 

 

שלבי טיפול פסיכותרפיה – כל מה שצריך לדעת

בשביל להוביל לשיפור במצב הרגשי, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא לפנות למטפל מקצועי ובעל הסמכה בתחום. דרך מכון חיבורים תוכלו לקבל גישה למטפלים מקצועיים המתמחים בתחום הזה ומספקים לכל מטופל יחס אישי וכן הזדמנות ליצור שינוי משמעותי באיכות החיים. מי שמורשה להעביר את הטיפול הזה הוא מטפל מוסמך – פסיכולוג, עובד סוציאלי, פסיכיאטרים כמו גם מטפלים באומנות. שימו לב כי רק מי שקיבל אישור מטעם משרד הבריאות מורשה לבצע את הטיפול הזה, כאשר הטיפול עצמו מבוסס על מספר שלבים שמתחילים קודם כל בהיכרות ראשונית ובדיקת הצרכים הנדרשים ולאחר מכן התאמה של טכניקת טיפול, החל משימוש בטכניקות של קשיבות למגע עם הרגע ועד טכניקות מעולם טיפול ה-CBT שהוא בעל מכנה משותף מבחינת היכולת ליצור שינוי בדפוסי החשיבה שיובילו גם  לדפוסי התנהגות חיוביים, בכל תחום בחיים.

לסיכום

טיפול פסיכותרפיה עשוי להתאים לכל אחד שרוצה לבצע שינוי בחייו – החל מהתמודדות עם טראומות, חרדות, בעיות התנהגות, קשיים במערכת הזוגית או המשפחתית ועוד. היתרון של הטיפול הזה נובע בעקבות היכולת לפתוח בשייח פתוח שיוצר גם את היכולת לפתח דפוסי חשיבה והתנהגות מקדמים וחיוביים, במסגרת של סשן טיפול המותאם בדיוק לצרכים שלכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות