מהמזרח ועד אלינו: כל מה שצריך לדעת על אשווגנדה

אם עד לפני מספר שנים היכולת לשלב צמחי מרפא בתפריט היומי הייתה מוגבלת למדי, כיום ניתן לראות שינוי דרמטי בעקבות המודעות ההולכת וגוברת לצמחי מרפא שאותם ניתן לרכוש כאן בישראל, ובהתאם לכך לקדם אורח חיים בריא ומאוזן. אחד מהצמחים המבוקשים ביותר הוא ללא ספק  אשווגנדה – צמח רב שנתי שגדל בעיקר בהודו ולו מיוחסות שפע של סגולות בריאותיות. מה חשוב לדעת אודות הצמח הזה והיכן תוכלו לרכוש אותו? כל הפרטים בכתבה הבאה.

אשווגנדה – מהם היתרונות הבריאותיים המיוחסים לו?

צמח האשווגנדה גדל בהודו וקיבל שם את הכינוי "כוח סוס" בין היתר בעקבות היותו צמח מרפא חזק מאוד המכיל ריכוז גבוה של חומצות אמינו, ויטמין C לצד מינרלים נוספים שהופכים אותו לצמח מוכר לא רק במזרח, אלא גם בתרבות המערב. במזרח נהוג להשתמש בו מזה כ-3,000 שנה, כאשר רק בשנים האחרונות גם תרבות הערב התחילה לאמץ אותו באמצעות שילוב של הצמח בתוספי תזונה ייעודים. מאחר והוא צמח מרפא אדפטוגני, נעשה בו שימוש למגוון רחב של מצבים רפואיים ואפילו רגשיים, כחלק מהבנה כי מדובר בצמח שעשוי לסייע לטובת מגוון רחב של תופעות, גם בגילאים צעירים  וגם בגילאים מבוגרים.

כך לדוגמה, אפשר להשתמש בצמח הזה לטובת ויסות בלוטות התריס למשך תקופה של לפחות חודשיים, מתוך מטרה לגרות את בלוטת התריס להפרשה מואצת של הורמונים אשר יובילו בסופו של דבר גם לוויסות שיגיע לידי ביטוי לשיפור של תהליכי עיכול, איזון מערכת העצבים ועוד. בנוסף, נהוג לשלב את הצמח הזה ביום יום לטובת איזון רמת הסוכר והשומנים, כל זאת בעקבות נוגדי חמצון אנטי דלקתיים המצויים בתוך הצמח הזה ואשר עשויים לסייע לרמות סוכר הדם. יתרונות נוספים המיוחסים לצמח כוללים בין היתר הפחתה של תהליכים דלקתיים, תרומה לירידה במשקל, שיפור ייצור טסטוסטרון בקרב גברים וכן הפחתה של לחץ וחרדה.

 

 

שילוב של תוסף תזונה המכיל את אשווגנדה – כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן

המודעות לאורח חיים בריא ומאוזן נמצאת בנסיקה, ועדות לכך ניתן למצוא בביקוש הגבוה לרכישה של תוספים טבעיים כמו למשל תוסף תזונה המבוסס על שמן אורגנו לצד תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של צמח האשווגנדה. חברות ישראליות הצליחו לפתח תוספים המכילים את הצמח הזה, וזאת מתוך מטרה לשפר מגוון רחב של תהליכים גופניים – החל מחיזוק של המערכת החיסונית ועד התמודדות עם תופעות בריאותיות, אולם צריך לקחת בחשבון כי כל נטילה של תוסף כמו זה מחייבת ייעוץ מקצועי מצד רופא כמו גם תזונאית המתמחה בתחום.

אורח חיים בריא ומאוזן

אם עד לפני מספר שנים המונח אורח חיים בריא היה בגדר סוד לא מפוענח, כיום רבים מהישראלים הצליחו לפצח את הנוסחה ולשלב תוספי תזונה כמו זה, מתוך הבנה כי מדובר בחלק בלתי נפרד היכולת לסייע לטובת שיפור תהליכים גופניים ורגשיים. על כן, רכישה של תוסף המכיל את הצמח הזה מהווה הזדמנות מצוינת לנצל את היתרונות המיוחסים לו, אולם חשוב לזכור כי אין מדובר בתרופת פלא וכי השימוש צריך להתבצע באופן קבוע ותחת בקרה כי החברה ממנה אתם רוכשים את התוסף היא אכן חברה מקצועית, כל זאת מתוך מטרה להשקיע את הכסף בחוכמה, כחלק מהבנה כי ככל שנימנע מנוכחות של רדיקלים חופשיים, כך ניתן יהיה להוביל בסופו של דבר ליצריה של אורח חיים בריא ומאוזן, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את היתרונות המיוחסים לצמח שגדל בהודו ומאז הצליח לכבוש את כל העולם, כולל את מדינת ישראל.

לסיכום

צמח האשווגנדה הוא צמח מרפא שזוכה לתהודה ציבורית רחבה, הן בשל היתרונות המיוחסים לו והן בשל שימוש ארוך שנים בתרבויות המזרח ובייחוד בהודו שהובילו את הצמח הזה לרמות ביקוש גבוהות, כפי שניתן להתרשם בחנויות הטבע ובמחקרים הרבים שנערכים מתוך מטרה להבין בדיוק את ההשפעות של הצמח על הבריאות הפיזית, לצד הנפשית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות